آیدی فیکسر

نحوه فعالسازی کامل پاسخگویی سیری؛ حتی زمانی که صفحه آیفون پوشیده باشد

دستیارهای هوشمند این روزها به یکی از کاربردی‌ترین تکنولوژی‌ها بدل شده‌اند؛ از خانه‌های هوشمند تا خودرو و کنسول بازی. سیری اولین دستیار هوشمند که از سال ۲۰۱۱ به آیفون‌ها آمد، قطعاً یکی از بهترین‌هاست.

اکثر ما از قابلیت “Hey Siri” در آیفون و آیپدها اطلاع داریم. با آنکه این قابلیت به شما اجازه فعال کردن سیری را می‌دهد، اما اگر صفحه گوشی پوشیده شده و یا برعکس بر روی سطحی قرار گیرد، این قابلیت غیرفعال خواهد شد. برای مثال زمانیکه گوشی داخل جیبتان باشد. با این حال به لطف قابلیت کاربردی‌ای که به تازگی به iOS اضافه شده، شما می‌توانید از “Hey Siri” همیشه استفاده کنید.

چگونه از Hey Siri حتی در زمانی که صفحه پوشیده شده استفاده کنیم

برای استفاده از این قابلیت باید آی او اس ۱۳.۴ یا بالاتر بر روی موبایل خود نصب باشد. پس از اینکه آیفون شما بروز است، اطمینان حاصل کنید و سپس به سادگی این قدم‌ها را طی کنید.

  1. برنامه “Settings” را باز کنید.
لوگوی تنظیمات iOS

لوگوی تنظیمات iOS

  1. بر روی “Accessibility” بزنید.
صفحه تنظیمات آیفون

صفحه تنظیمات آیفون

  1. در اینجا تا پایان صفحه بروید و بر روی “Siri” بزنید.
تنظیمات accessibility آیفون

تنظیمات accessibility آیفون

  1. حال به سادگی گزینه “Always Listen for “Hey Siri” را فعال کنید.
Alway Listen for "Hey Siri"

Alway Listen for “Hey Siri”

از الان به بعد آیفون شما همیشه به فرمان “Hey Siri” گوش و پاسخ خواهد داد! حتی اگر صفحه گوشی پوشیده باشد.

همانطور که می‌بینید این قابلیت جزء قابلیت‌های دسترسی (Accessibility) آی او اس است. با فعال کردن این قابلیت می‌توانید بدون در آوردن گوشی خود از جیبتان، به سیری فرمان بدهید و کارهای خود را انجام دهید. در بعضی مواقع بهتر است که به تنظیمات سیری برگردید و تشخیص صدای سیری را بهبود ببخشید؛ مخصوصاً زمانی که چند تجربه ناخوشایند از تشخیص صدایتان داشتید.

جمع بندی

نحوه فعالسازی کامل پاسخگویی سیری؛ حتی زمانی که صفحه آیفون پوشیده باشد

نحوه فعالسازی کامل پاسخگویی سیری؛ حتی زمانی که صفحه آیفون پوشیده باشد

سیری ۱۰ سال است که در کنار ما، در انجام کارهایمان کمک کرده است. اگر تا به امروز خیلی به ندرت از سیری استفاده می‌کردید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً همین حالا سیری را فعال کرده و از چند فرمان کوچک استفاده کنید؛ مطمئن باشید که پشیمان نخواهید شد. متاسفانه سیری از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند، اما اگر روزی زبان فارسی به این دستیار هوشمند اضافه شود، اولین سوال و یا فرمان شما چه خواهد بود؟

اشتراک گذاری این پست :

ثبت نام

وارد شوید